FireWalking – chůze po “žhavém uhlí”

V poslední době jsem slyšel anebo četl o několika lidech, kteří chodili po žhavém uhlí. Přesněji řečeno chodili po žhavých uhlících. Prý je to transformační, chodit po žhavém uhlí.

Napadlo mne, že nás “transformační lídři” a šamani tahají za nos a tahají z nás peníze za své transformační semináře.

Když šaman prohlásí, že klíčem k přechodu přes oheň je stav mysli a integrace ducha a těla, zaseje do mé mysli otázku a pochybnost, jestli mám ten správný stav mysli. Nejdřív do mé mysli zaseje pochybnost a pak mi během “procesu” pomáhá se té pochybnosti zbavit.

Tak jsme si takový malý FireWalking udělali s dětmi a transformační to bylo. Doslova to transformovalo naše vztahy. Užili jsme si legraci při natáčení, opekli jsme si buřty. Děti se snad poprvé bez odmlouvání během několika minut osprchovaly a těšily se, až video sestříháme a dáme na YouTube.

Domácí FireWalking je zábava pro celou rodinu.

Na rozdíl od transformačních lídrů, kteří spoléhají na stoprocentní soustředění a integraci ducha a těla si jednoduše myslím, že dřevěné uhlíky mají tepelně izolační vlastnosti a množství tepla, které z nich přejde během kroku do chodidla, je minimální. Chodidla se při chůzi po uhlících stačí chladit.

Věřím tomu, že chůze po žhavém uhlí, které se účastní desítky lidí a je tam ta správná transformační atmosféra, to je zážitek. Bubny. Zpěv. Stát před několikametrovým chodníčkem ze žhavého uhlí a vstoupit na něj, to musí být něco …

Vůbec ty semináře nezatracuji. Naopak, líbí se mi akce, kde se scházejí lidé, překonávají své strachy, povzbuzují se, mají společné zážitky, sdílejí …

Jen si myslím, že co se chůze po žhavém uhlí týká, není potřeba bubnovat, zpívat, meditovat, koncentrovat se.

Stačí jednoduše vykročit …

Nejlepší integrace ducha a těla je používat rozum i cit, mít dobrou náladu a vnímat všemi smysly, co se právě děje.

Děti, než vlezete do postele, nezapomeňte si umýt nohy …

Varování: Oheň a žhavé uhlíky pálí. Nikoho nenavádím, aby to dělal. Jste zodpovědní sami za sebe a za své děti. Když se spálíte, můžete si za to sami.

Pokud vám nestačí domácí FireWalking s kamarády na zahrádce, můžete navštívit Transformační workshop pod vedením certifikovaného FIRE® mistra Jiřího Vokáče Čmolíka

Příspěvek byl publikován v rubrice Všelicos a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „FireWalking – chůze po “žhavém uhlí”

  1. Skvělé, ……………a to, co chrání nohy před ohněm je POPEL. Je to vědecký poznatek.

    • Je to jako když hospodyňka chytí pekáč do utěrky, aby se nespálila … taky (nejen) věděcký poznatek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *