Poslání a vize

Poslání

Životní poslání - louka
Slovo „poslání“ zní tajemně, vznešeně a možná i nadpřirozeně. Pokud ve vás toto slovo vzbuzuje bázeň či nelibé pocity, nahraďte si jej slovem „sen“ nebo „životní touha“. Je to něco, po čem toužíte, o čem sníte, v hloubi duše víte, že byste to měli dělat. Možná už jako malé dítě jste věděli, že právě tohle chcete vyzkoušet a zažít. Postupem času tato touha vyprahla, sen se rozplynul, jen čas od času se připomene.

Nebo si naopak moc dobře uvědomujete, jaké je vaše poslání. Víte, co máte dělat, jen se vám do toho nechce, nevěříte si, děláte všechno možné, jen abyste nemuseli poslouchat ten tichý hlásek, který říká: Už je čas…

Způsob, jak objevit (přesněji řečeno, připomenout si) životní poslání, je až dětinsky prostý:

Vezměte tužku a papír, sedněte si na zadek a položte si otázku: Co je mým životním posláním? A počkejte si na odpověď!

(Jedno z cvičení na objevení poslání popisuji ve článku Jak objevit své životní poslání – cvičení.)

Ano, takhle jednoduché to je :-). Celý vtip spočívá v tom, že vás možná do teď nenapadlo, že to může být tak jednoduché. A proto vám tato otázka nestála za to, abyste jí věnovali více než minutu času. Když se touto otázkou začnete vážně zabývat, odpověď přijde.

Náš mozek je geniální navigační systém. Dříve nebo později nás dokáže dovézt k odpovědi na jakoukoli smysluplnou otázku.

Funguje podobně jako vyhledávač Google, který lidem ukazuje, že mohou získat odpověď na otázku – pokud si jí položí.

(Jistě znáte situace, kdy na něco myslíte a jakoby náhodou se to objeví ve vašem životě. Například na někoho myslíte… a v tu chvíli vám zavolá.)

Kdo hledá, najde.

To je jedno z tajemství a zákonitostí života.

Vize

Poslání, vize a cesta
Vize je konkrétní představa, jak naplnit své životní či podnikatelské poslání. Poslání mohu naplnit mnoha způsoby, záleží na mně, jakou vizi si vytvořím.

Poslání může být například „být učitel“. A protože miluju psaní, budu psát knihy a protože se dvacet let zajímám o osobní rozvoj a o štěstí, budu psát o štěstí a o úspěchu. A protože sním o tom, že budu cestovat, tak si ten sen splním a budu psát na cestách. Najdu si partnerku, která má podobnou představu o životě. Například na těch cestách může fotografovat.

S posláním „být učitel“ bych si mohl vytvořit i jinou vizi, například být učitel na základní škole. A protože mám rád počítače, mohl bych učit informatiku. Jenže tato vize mne příliš neláká, informatiku na základní škole už jsem učil 🙂

Vizi je třeba si pravidelně připomínat, upravovat ji podle okolností a hlavně den za dnem dělat postupné kroky k jejímu naplnění.

Zajímá vás toto téma? Cítíte příjemné vzrušení z toho, že můžete žít život, který vás bude víc naplňovat a dělat práci, která vás bude víc bavit?

Zveme vás do našeho online kurzu Objevte své životní poslání. Uvnitř vás čeká pět cvičení, která vás nasměrují k vašemu poslání a pomůžou vám vytvořit si vizi. Také získáte naši osobní podporu 🙂

Podívejte se na ochutnávkové video o tom, co budete mít z toho, když budete naplňovat své životní poslání.


Vítek a Mína Šťastní

Více o kurzu Objevte své životní poslání

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *