Proč 80 až 90 procent podniků zkrachuje

Graf podnikání

Běžně se uvádí, že do pěti let zkrachuje 80 až 90 procent nově založených firem. Co se týká samostatně podnikajících osob, myslím, že to bude podobné číslo.

Vidím to na vlastní oči. Někdo si koupí nějaký kurz podnikání na internetu, nechá si udělat webové stránky a za rok to zabalí.

Také jsem se po hlavě pustil do několika nápadů, které se pak ukázaly prodělečné.

Než mi konečně došlo, že…

To nejdůležitější v podnikání je mít vizi.

A to sice takovou vizi, která je v souladu s naším životním posláním, životní touhou, Snem či talentem. Každý to nazývá jinak a každý to vnímá jinak.

Je to právě vize a vědomí si toho, odkud a kam jdeme, co nám pomůže na naší cestě k úspěchu vytrvat a co nás podrží, když počáteční nadšení pomine

Taky je dobré mít nějakého parťáka.

Proč 80 až 90 procent podniků zkrachuje? Protože ti lidé berou podnikání především jako příležitost výdělku. Jenže podnikání není jen o penězích, ale především o seberealizaci. O tom, poznat sebe sama a to nejlepší, co umím nabídnout a prodat lidem.

Pak to funguje 🙂

Pokud si chcete udělat větší jasno v tom, odkud a kam jdete, zde si můžete (zdarma) stáhnout eBook Jak objevit své životní poslání a vytvořit si vizi a udělat si cvičení v něm.

A pokud již vnímáte důležitost svého životního poslání, zvu vás přímo do našeho Online tréninku Objevte své životní poslání.

Doporučuji vám pustit si minimálně druhé video na stránce. Je to celkem zábavná ukázka z kurzu.

Přeji vám, abyste objevili a naplňovali své životní poslání. To je to nejlepší, co můžete udělat pro sebe i pro ostatní.

Vítek Šťastný Paroulek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *