Video a videomarketing – klíč k úspěchu

Nejsilnějšími médii pro marketing na internetu jsou v současné době Facebook a YouTube.

A právě o natáčení videí si dnes budeme povídat.

Dovolím si tvrdit, že na internetu existují dva druhy podnikatelů: Ti úspěšní a ti, kteří netočí video.

Úspěšní info podnikatelé natáčejí videa.

David Kirš, Jiří Čmolík, Pavel Hrdlička, Andy Winson, Pavel Říha… Znáte je? Nejspíš právě díky videu. Díky tomu, že vystoupili z davu a šli se svou tváří na trh.

Proč má video takovou sílu?

Protože zrakem zpracováváme velké množství informací.

Video nás dokáže spojit s divákem a se zákazníkem mnohem intenzivněji než například psaný text a rychleji dokáže vzbudit důvěru.

Z tohoto důvodu zaměřuji v poslední době pozornost na video a zařazuji ho do svého podnikání čím dál tím intenzivněji.

A jak se mi to daří? Podívejte se…

Moje první podnikatelské video vlastně ani není video, je to záznam obrazovky. Návod jak nainstalovat WordPress.

Druhé video už je opravdové živé video. Jedná se o propagační video k eBooku Jak být šťastný. Poněkud jsme se odchýlili od původního záměru a byla to spíš legrace. Video jsme točili na mobilní telefon z ruky.

Třetí video je upoutávka na kurz Objevte své životní poslání. Je točené zrcadlovkou Canon EOS 600D na stativu s externími mikrofony (2 x mikrofon Genius za cca 60Kč) a dvěma světly 4x85W (úsporné zářivky) a dvěma světly 30W na pozadí.

Přestože rád fotografuju a jsem domácí kutil, moje video začátky nebyly lehké. Jednak jsem se dlouhou dobu potýkal s ostychem, trémou, nebo jak to nazvat a jednak s různými technickými problémy, například s nedostatečným světlem anebo se špatným zvukem.

Natáčení (a stříhání) videa byla dlouhá cesta, kterou jsem musel prošlapat a ještě nejsem na konci. Pořád se učím nové věci. (Včera jsem například zkoumal, jak v programu Audacity prohodit zvukové kanály, aby pravý mikrofon šel do pravého reproduktoru, protože jsem špatně zapojil kabely od mikrofonů.)

Pokud se nechcete protloukat natáčením (podnikatelského) videa sami způsobem pokus-omyl, mám pro vás jeden tip:

Dopřejte si kurz natáčení videa od Davida Strnada Video – klíč k úspěchu. Úvodní „ochutnávková“ videa jsou zdarma, následovat bude nabídka placeného pokračování.

Když se odhodláte a natočíte krátké video s přáním, nahrajete ho na YouTube a odkaz na něj dáte do komentářů kurzu, můžete kurz získat zdarma. Konkurence je nízká (zatím je tam jen moje videopřání) a šance na úspěch vysoká. A proto neváhejte a točte 🙂

Já jsem na zahradě natočil povzbuzující video pro lidi, kteří se ostýchají točit video. Najdete ho uvnitř kurzu v úvodní části zdarma.

Odměnu od autora kurzu můžete získat také, když pod video napíšete komentář. Tak tam  můžete napsat, že videu nerozumíte, ale že vás to láká a co všechno byste chtěli natočit. Třeba právě váš upřímný komentář zaujme.

Vidím jediný způsob, jak se naučit točit podnikatelské video a jak se naučit vystupovat před kamerou. Tak, že se do toho pustíte a budete točit jedno video za druhým.

Osvědčilo se mi začít natáčením nevážných (legračních a klidně i trapných) videí a po čase se pustit do těch podnikatelských.

Kurz Davida Strnada Video – klíč k úspěchu vám s natáčením videa může pomoci a zkrátit tak vaši cestu k úspěchu.

Nahlédnout do kurzu Video klíč k úspěchu

1 komentář u „Video a videomarketing – klíč k úspěchu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *