Jak nainstalovat WordPress během 2 minut na hosting Wedos

WordPress - logo 300

V tomto článku se dozvíte, jak nainstalovat redakční systém WordPress na hosting Wedos během dvou minut.

Nejprve krátce odpovím na dvě otázky: Proč právě WordPress a proč právě hosting Wedos.

Proč právě WordPress?

WordPress proto, že je to osvědčený redakční systém zdarma s velkým množstvím šablon a doplňků (pluginy). Na WordPressu můžete rozběhnout jak klasické webové stránky, tak stránky pro informační podnikání s webovým formulářem a prodejní stránkou. Pro WordPress existuje šablona OptimizePress přímo pro info podnikatele, která řeší členskou sekci, kampaně, a podobné věci. (Zde jsou mé dřívější články o tom, proč WordPress a jak na OptimizePress)

Proč právě hosting Wedos?

Na webhostingu Wedos provozuji čtyři domény včetně této. Jsem s ním spokojený po všech stránkách. (Jediné, co mu mohu vytknout je, že nepovoluje posílat hromadné e-maily přes jejich SMTP, což se dá vyřešit jinak a většina lidí to ani nepotřebuje.)

Hosting Wedos NoLimit stojí za rok 363Kč (rok 2014) a je možné na něm provozovat 2 domény, což vychází na skvělých 180 Kč na jednu doménu.

Dalším důvodem, proč používat hosting Wedos je, že díky automatickému instalátoru umožňuje nainstalovat WordPress několika kliknutími myší během několika minut, což ocení zejména začátečníci. Tak jdeme na to 🙂

Natočil jsem o tom video …
(Zvětšete si ho na celou obrazovku ikonkou v pravém dolním rohu.)

WordPress je nainstalovaný, následuje instalace šablony (vzhled), instalace doplňků (pluginy), případně instalace webového formuláře a členské sekce. Je toho poměrně hodně.

Pokud si chcete vše udělat svépomocí, doporučuji vám koupit si za několik stokorun videokurs Otakara Líbala, který vás tím vším provede krok za krokem. Úvodní video je o tom, Jak mají vypadat webové stránky v roce 2014 a co všechno byste si měli do WordPressu nainstalovat, aby to mělo “hlavu a patu”. Kromě vlastních návodů tak vlastně získáváte i osvědčené know-how informačního podnikání. Tlačítko pro objednání kursu se objeví pod videem na konci videa.

Zde si můžete koupit doménu a objednat hosting Wedos NoLimit.

Z hlediska bezpečnosti webu uživatelské jméno správce rozhodně nedávejte “admin”. A jako první krok po instalaci si nainstalujte plugin iThemes Security.

Své otázky k instalaci a nastavení WordPressu prosím pište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *