Arnold Schwarzenegger – kniha Total recall

Arnold Schwarzenegger - kniha Total recallArnold Schwarzenegger uspěl jako kulturista, několikrát vyhrál soutěž Mr. Olympia.

Arnold Schwarzenegger uspěl jako herec, stal se nejlépe placenou hollywoodskou hvězdou. Oženil se s Marií Shriverovou z rodu Kennedyů.

A dotáhl to na guvernéra státu Kalifornie.

Svůj první milion dolarů nevydělal jako kulturista nebo herec, ale díky investicím do realit.

Kniha Total recall – Můj neuvěřitelný životní příběh (vydalo nakladatelství XYZ) popisuje jeho životní příběh na téměř 600 stranách. (Nezlobil bych se, kdyby to bylo kratší).

Protože stránky Osobní byznys. cz  jsou o úspěchu, vypsal jsem několik myšlenek o úspěchu:

 • Proměňte své nedostatky v přednosti.
 • Když vám někdo řekne ne, měli byste slyšet ano.
 • Nikdy nechoďte s davem. Choďte tam, kde nikdo jiný není.
 • Ať už děláte cokoliv, součástí úspěchu je prodat to.

Deset Arnoldových pravidel:

 1. Nikdy se nenechte brzdit svou hrdostí.
 2. Nerozmýšlejte se příliš dlouho. Tím, že nebudete všechno analyzovat, se zbavíte spousty zbytečných úvah, které zaplňují vaši mysl a zpomalují vás.
 3. Zapomeňte na plán B. Když nebudete mít žádný plán B, tím spíš se budete muset snažit, aby vyšel plán A.
 4. Kdykoliv si s někým budete chtít srovnat účty, můžete sáhnout po neotřelém humoru.
 5. Den má čtyřiadvacet hodin. Jako student jsem trávil 5hodin denně v posilovně, 4 hodiny denně na kursech herectví, dalších několik hodin denně na stavbách, při tom jsem chodil na přednášky a doma studoval.
 6. Opakování, opakování, opakování. Z posilování je Arnold zvyklý na opakování cviků. Stejně tak si cvičně opakoval své projevy na veřejnosti, například 55krát.
 7. Nic nevyčítejte rodičům. Udělali pro vás to nejlepší, co mohli a jestli vám nechali nějaké nevyřešené problémy, tak to jsou dnes už vaše problémy a je na vás, abyste je vyřešili.
 8. Změna vyžaduje velkou odvahu.
 9. Pečujte o své tělo i o svou mysl. Rovnováha.
 10. Zůstaňte hladoví. Neusínejte na vavřínech. Usilujte o úspěch a o to, abyste se prosadili, aby vás bylo vidět a slyšet a aby vaše činy měly nějakou váhu. A jak se vám začne dařit a začnete stoupat na vrchol, usilujte také o to, abyste pomáhali ostatním.

Pokud cítíte touhu dosáhnout něčeho většího, jděte do toho ze všech sil. Žijte riskantním, pořádně šťavnatým životem. Alespoň jednou denně udělejte něco, co vás děsí.

Všichni bychom měli zůstat hladoví!

Arnold Schwarzenegger – Total Recall na Heureka.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Úspěch a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *