Jak se stát ranním ptáčetem


eBook Jak a proč se naučit vstávat brzy ránoRanní ptáče, dál doskáče … a taky se dřív unaví.

Když každý den vstanete o hodinu dřív, za rok získáte 365 hodin, což je 45 osmihodinových pracovních dnů. Tolik času v průměru odpracujete za dva měsíce!

Je vůbec nějaký důvod vstávat brzy ráno? Nebo je to jen další bič, který si na sebe člověk plete, aby mohl víc času vyměnit za peníze … a víc přispět k bohatství svého zaměstnavatele a státu? Anebo jako podnikatel víc “dřít”.

Pokud nejste notorický spáč a nepotřebujete se z toho uzdravit, tak vidím jediný důvod, proč vstávat brzy ráno. Proto, aby člověk získal čas na změnu svého života. Vstávání brzy ráno beru jako poslední možnost, jak získat čas, když člověk vyčerpal ostatní možnosti, tedy především stanovit si priority a neztrácet čas nesmysly.

Prošel jsem si na internetu návody na to, jak se stát ranním ptáčetem. Steve Pavlina: How to Become an Early Riser (Jak se stát ranním ptáčetem), Leo Babauta: How I Became an Early Riser (Jak jsem se stal ranním ptáčetem). I když jsou v těchto návodech rozumné rady, například: Nedělejte drastické změny, Jděte spát dřív … něco mi tam chybělo a něco mi tam přebývalo. Chyběl mi tam důvod, proč vstávat a přebýval mi tam budík.

Přeci to musí jít i jinak. Kdyby mi někdo ráno zavolal, že jsem vyhrál milion dolarů a pro peníze si musím ihned přijít, vstal bych rychle a zběsile a ranní vstávání by mi přišlo zajímavé a dobrodružné. To hlavní je motivace. Mít důvod, proč vstát.

A další věc: Budík. Většina lidí na ranní vstávání používá budík. Věc, která začne drnčet, právě když je člověk v nejlepším. Nic proti budíku, je dobrý jako poslední záchrana, ale nešlo by to i bez něj? Začal jsem používat budík ve své hlavě: mozek.

Nebudu vás napínat, vypracoval jsem svůj vlastní postup, jak se naučit vstávat brzy ráno a protože mi přijde výjimečně dobrý, napsal jsem o něm eBook Vstávej! Je čas jít za svým Snem … Jak a proč se naučit vstávat brzy ráno.

Víc informací o eBooku si můžete přečíst zde →

Běžně se uvádí, že vytvořit si návyk například na ranní vstávání trvá měsíc nebo 21 dnů. Takovou dobu prý trvá, než se v mozku vytvoří a posílí nervová spojení. (Měsíc uvádí Pavel Říha ve Škole návyků, 21 dnů Jiří Čmolík v NeuroRestartu).

Tuto informaci beru s velkou rezervou. Záleží především na pozornosti, kterou té věci věnujete. A ta zase záleží na motivaci. Pokud získáte opravdu silnou vnitřní motivaci, tak jdou věci dělat ihned. Vzpomeňte si, jaké je to, když jste zamilovaní – nic vám není zatěžko. A právě o tom je můj eBook: Jak získat silnou motivaci k rannímu vstávání.

Věřím, že po přečtení a zažití této knihy už vás ranní pospávání moc bavit nebude. Budete si vědomi toho, že vaším úkolem je tvořit si šťastný život. Chvíli se budete povalovat a pak si řeknete: „Hmm, dobrý, ale lepší je něco dělat … je čas jít za svým Snem 🙂

Víc informací o eBooku →

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *