Fotografie na web zdarma ke stažení na Pixabay

Jednou větou: „Jakékoli obrázky z Pixabay můžete použít bez uvádění zdroje v digitální i tištěné formě i pro komerční účely.“

Jeden obrázek toho řekne víc než tisíc slov. Obrázky vzbuzují pocity přímo, kdežto slova vzbuzují nejprve představy a teprve pak pocity. Vyprávějte někomu o slonovi: Je velký, má čtyři silné nohy, velké placaté uši, místo nosu chobot… máte to?

Anebo mu toho slona ukažte: Tohle je slon!

fotobanky-slon

Fotografie slona zdarma na Pixabay

Hezké, jenže kde brát fotografie a nekrást?

Někteří to risknou a stáhnou si obrázky z Google. A pak se diví, že po nich vymahačská firma chce několik tisíc Kč za jednu malou fotografii.

Jiní si kupují obrázky na fotobankách. Na fotobankách se dají koupit fotografie doslova za několik korun.

ebook-jak-být-úspěšný-obrázek-na-obálku

Předplatné na Bigstock – fotografie za cca 10 Kč

Tuto fotografii na obálku eBooku o úspěchu jsem koupil na fotobance Bigstock za cca 0,5 dolaru (tehdy cca 10 Kč).

Jenže je v tom háček. Abyste mohli nakupovat za tyto ceny, musíte mít na fotobance předplatné, což vás většinou nutí kupovat si víc obrázků, než potřebujete (Například 5 obrázků za den … 150 obrázků za měsíc).

Pokud občas potřebujete jednu fotografii, připravte si několik dolarů.

eBook-vstávej-obrázek-na-obálku

Jedna fotografie koupená na Can Stock Photo za cca 60 Kč, záleží na rozlišení obrázku

Tuhle fotografii na obálku eBooku o vstávání jsem koupil na fotobance Can Stock Photo za 2,50 dolaru (cca 60Kč). Vybíral jsem nejlevnější fotobanku, kde měli právě tenhle obrázek. A byl jsem moc rád, že jsem obrázek pořídil tak levně.

Protože na fotobankách nejen nakupuji, ale také prodávám, sleduji dění kolem fotobank a tak jsem jednoho dne objevil fotobanku s fotografiemi zdarma:

Pixabay.com

„Jakékoli obrázky z Pixabay můžete použít bez uvádění zdroje v digitální i tištěné formě i pro komerční účely.“

Možná vás napadne, že je to podezřelé, proč by to nějaká fotobanka dělala? Vtip je v tom, že před obrázky zdarma se ve vyhledávání ukazují obrázky placené. Fotobanka tak získává zákazníky. Když se někomu obrázek líbí, proč by nesáhl hlouběji do kapsy a obrázek si nekoupil? Někteří lidé ani nevědí, že nějaké fotobanky existují a takhle se to dozvědí.

Pixabay k tomu píše: „Sponzorované obrázky jsou zde za účelem financování Pixabay, ale nabízejí také možnost vybrat si z profesionálních fotografií. Všechny tyto snímky jsou označeny logem Shutterstock.“

Pixabay láká na 380 000 fotek, vektorů a ilustrací zdarma (případně za dobrovolný příspěvek) a kromě toho má na prodej víc než 50 milionů dalších fotografií, vektorů, videí a hudebních skladeb na Shutterstock.

Přesně podle info podnikatelského hesla: „Nejdřív pomáhej, potom prodávej.“

Podrobné podmínky užití fotografií z Pixabay jsou zde.

Užijte si fotografie zdarma na Pixabay 🙂 Až se vám podnikání rozjede a zatoužíte po ještě hezčích fotografiích, můžete si na Shutterstock nebo nějaké jiné fotobance koupit předplatné a rozjet podnikání ještě víc.

Pokud naopak fotografujete, můžete si nějakou korunu vydělat tím, že budete své fotografie na fotobankách prodávat. Zde je o tom článek: Fotobanky – vaše fotografie, videa a ilustrace mohou vydělávat na zahraničních fotobankách.

Příspěvek byl publikován v rubrice eBooky, Fotobanky a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Fotografie na web zdarma ke stažení na Pixabay

 1. Vítku.. včera večer jsem seděl a projížděl banky, hledajíce obrázek do svého nového eBooku. A ráno email od Tebe o bezplatné fotobance.. Děkuji Prozřetelnosti i Tobě.. 🙂 Skvělý tip..

  • Ahoj Davído, to mě těší 🙂

   Pro lidi, kteří nefotí (což ty nebudeš) je problém sehnat nepředražené obrázky, věřím, že tohle jim v začátku pomůže …

   Měj se krásně, cestovateli 🙂

   Sláva Prozřetelnosti 🙂

 2. Ahoj, dneska je na webu hromada fotobank, které nabízejí fotky zdarma ve velmi dobré kvalitě, jen většinou nemají takový výběr témat jako u komerčních fotobank. Na svůj web libreshot.com jsem dal meta vyhledávač, který umí prohledávat několik fotobank najednou, zatím jich je tam jen asi 20, kvalitních je ale i spousta dalších, jen jsem je tam zatím nepřidal. Meta vyhledávač je zde: http://libreshot.com/metasearch-engine/

  • Ahoj Martine, zajímavý počin 🙂

   Většinou mi to našlo obrázky z pixabay a commons.wikimedia.org. Zřejmě budou početně v převaze.

   Na pixabay se mi libí jednoduché a srozumitelné licenční podmínky: „bez uvádění zdroje v digitální i tištěné formě i pro komerční účely“.

   • Wikimedia možá odstraním, mají sice velkou databázi ale kvalita je většinou slabší. Pixabay je opravdu dobré. Z českých projektů je kromě toho mého 🙂 dobrý také picjumbo.com Viktora Hanáčka.

 3. Pixabay je výborná, ale skvelých ich je viac, aj pre komerčné využitie. Napríklad táto stránka ich veľa združuje http://imagenator.com . Nie je to priamo agregátor, ale aspoň sú mnohé na jednom mieste 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *