Konkurence nebo inspirace a spolupráce?

Konkurence nebo inspirace?

Hrát si na konkurenci je zbytečný boj. Každý z nás je jedinečný a může přinést jedinečnou hodnotu někomu jinému.

Náš úspěch spočívá v naší jedinečnosti …

A proto je nesmyslné přetahovat se o stejné zákazníky … lepší je nabídnout jim něco originálního …

Škrtám slovo konkurence a místo něj píšu slovo inspirace. Podívám se, jak to děláte vy pro vaše zákazníky a udělám to jinak pro ty svoje …

Možná si řeknete, že zákazníků je omezený počet a tak se stejně nakonec budeme přetahovat o zákazníka … jenže ono jde o to, dostat ze sebe pro ostatní větší hodnotu. Když ze sebe všichni dostaneme větší hodnotu, tak budeme všichni bohatší.

Konkurence je prospěšná, nutí nás, abychom na sobě pracovali a objevovali svoje schopnosti a možnosti. Díváme se na to, co dokázali druzí a překračujeme to … vždyť to říkám … inspirace.

Jaká je vaše “konkurenční výhoda”, vaše jedinečnost? Přemýšlejte o tom … napište si to na papír, ať si to lépe uvědomíte a můžete na tom stavět …

(Tento článek píšu pro sebe, abych si místo pochybností o svém úspěchu uvědomil svou jedinečnost a svůj přínos pro druhé a na tom stavěl …)

2 komentáře u „Konkurence nebo inspirace a spolupráce?

 1. Veľmi pekný článok. Každý z nás je jedinečná ľudská bytosť a presne ako píšeš, sme tu preto, aby sme ľudí inšpirovali a nie preto, aby sme medzi sebou súperili i keď zdravá konkurencia je dobrá, aby sme nezleniveli .

  Prajem všetko dobré

  Peter Betyár.
  http://www.peterbetyar.com

  • Ahoj Petře, čím víc o tom přemýšlím, nebo spíš postupem času … mi z toho vychází, že bychom ze sebe měli dostat něco jedinečného. Tím vytvoříme vyšší hodnotu a pak i konkurence zmizí, každý bude mít svůj okruh zákazníků.

   Ať žije naše konkurence 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *