Logo levně a rychle

Tento článek je “novinářská kachna”, kterou jsem vypustil. Byl jsem tak nadšený z toho, že na fotobankách se dají koupit levné obrázky, že mi uniklo, že logo není obyčejný obrázek, nýbrž obrázek, u kterého si firmy střeží jedinečnost. Prosím, berte tento článek jako námět, kde vzít obrázky pro vaše podnikání a u loga si ohlídejte jeho jedinečnost a možnost právní ochrany.

Něco pro vás přeci jenom mám. Na stránkách fotobanky Fotolia jsem objevil službu Wilogo, která doufám zaručuje jedinečnost vašeho loga.

Omlouvám se za zavádějící informaci a článek zde ponechávám …

Sháníte logo pro své podnikání? Potřebujete ho rychle a pokud možno levně? Ptali jste se grafika a on si řekl 2000Kč a trvalo by mu to týden? Co byste řekli logu za 25 Kč do jedné minuty?

Dnes si budeme vyprávět o logu … většinou máte jakous takous představu, co by na tom logu mělo být, a hledáte někoho, kdo vám to nakreslí, abyste mu mohli říct, že se vám to nelíbí a měl by to nakreslit tak, aby se vám to líbilo.

Ptali jste se grafika a on si řekl 2000Kč a trvalo by mu to týden?

Ptali jste se v agentuře a nabídli vám 3 návrhy loga od jednoho grafika za 3000Kč a 8 návrhů loga od 4 grafiků za 8000Kč do pěti pracovních dnů?

Mohl bych vám nabídnout 10 návrhů loga od deseti autorů do druhého dne za 5 tisíc Kč, ale proč bych to dělal?

Mohl bych vám nabídnout 20 návrhů loga od dvaceti autorů do jedné hodiny za 1000Kč …

Nebudu z vás ždímat peníze.

Raději se posaďte, ať to s vámi nesekne … nabízím vám stovky návrhů loga od stovek autorů do jedné minuty za 25Kč.

Nevěříte?

Tak si to vyzkoušíme …

Chtěli byste logo se stromem? OK, zde je moje nabídka, doufám, že si z těch víc jak 4 tisíc návrhů vyberete …

fotolia-logo-tree

Ano, přátelé, proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše, proč si najímat grafika anebo agenturu a platit jim za logo tisíce Kč, když si můžeme dojít do samoobsluhy s logy, tedy do fotobanky a koupit si logo za několik desítek Kč?

Logo si můžete koupit například ve fotobance Fotolia

Sám prodávám obrázky v devíti zahraničních fotobankách, Fotolia jsem vybral proto, že má velké portfolium (cca 25 milionů obrázků), nízké ceny a vhodné licenční podmínky.

Pokud obrázek nebudete dál prodávat, můžete si s ním dělat prakticky, co chcete (websites, web banners, newsletters, PDF documents, blogs, email, slide shows, tv & video presentations, cell phones splash screens, magazine articles, books, advertising, brochures, documents, illustrations, booklets, brochures, billboards, business cards, packaging, high-resolution videos, presentations)

Doporučuji, abyste si koupili vektorovou verzi loga. Většinou za ni zaplatíte 125Kč, ale logo si můžete snadno barevně a tvarově upravovat a uložit v jakékoliv velikosti bez ztráty kvality.

Pokud nepotřebujete originál, který budete mít vy a jenom vy, je to ideální cesta, jak získat logo. A pokud opravdu, ale opravdu potřebujete originál, jediný na světě, stačí mírně upravit barvy a tvar a máte originál 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotobanky a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Logo levně a rychle

 1. Jako autor, který prodává na fotobankách chci zároveň dodat, že pro autory jsou ceny na fotobankách ne příliš povzbudivé. Jako autor dostáváte cca čtvrtinu až polovinu z prodejní ceny, takže (na malých formátech) cca 5 až 10 korun za prodaný obrázek. Fotobanky stlačily ceny obrázků na minimum. Chce to být mezi nejlepšími a prodávat po tisících 🙂

  • Záleží na jednotlivé fotobance. Fotolia je příznivá ke kupci, ale ne k tvůrci, průměr bývá 1-2 credity za obrázek, takže je mi jasné, že žádný obrovský výdělek. Opak vidím u Dreamstime. Dobře nastavené pro prodejce, ale strašně pro nakupující. Jenže bez kupujících není zisk… Nejdřív mi vnucovali balíčky, které mi nevyhovovaly (byly pro stahovací maniaky!) a dorazili to s cenou cca 250,- za obrázky ve velikosti XS (ten nejmenší)! Nestydatost! Už tam nechodím, nenakupuju.

   • Proto kupuju na Fotolia a ne na Dreamstime.
    Nicméně těch několik obrázků, co mám na Dreamstime v levelu 5 (11kreditů za nejmenší rozměr) mi vyloženě dělá radost 🙂

 2. Je to výborné pro lidi, co nejsou líní hledat a mají představu, co chtějí.
  Je potřeba počítat s namoženou rukou, než člověk prokliká třeba 400 stran, než najde to ono. -;) -:)
  Logo je možné vytvořit logo i z originální ilustrace, která jako logo nebyla původně zamýšlena. Tento způsob zajistí Art-look.

  • Na tom je vidět, že čím má člověk víc možností, tím je těžší se rozhodnout. Tu máš tři návrhy od grafika a koukej si jeden vybrat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *