Fotografie levně?

Sháníte profesionální fotografie na firemní stránky, blog nebo do e-booku?

Fotografie z fotobanky

Prošel jsem předplatné jednotlivých fotobank a nejlépe pro mé účely mi vyšla fotobanka Bigstock. (rok 2014)

Fotobanka Bigstock nabízí zkušební předplatné zdarma na 7 dnů s možností stáhnout si 5 obrázků jakékoliv velikosti včetně vektorů každý den. (Nezaručuji, že tato nabídka trvá stále.)

Pokračování předplatného stojí 69 USD na měsíc. Tedy pořídíte 150 obrázků za 69 USD.

Prakticky totéž nabízí fotobanka Depositphotos, bez zkušebního předplatného zdarma, 69 USD na měsíc a 5 obrázků každý den.

Když to vydělím, vychází 0,46 USD na obrázek, tedy necelých 9 Kč. Standardní licence.

Špatná zpráva je, že Bigstock a Depositphotos nejsou největší fotobanky a mají v nabídce menší množství fotografií a obrázků. (Bigstock cca 15 milionů, Shutterstock cca 30 milionů.)

Fotobanka Shutterstock nabízí 25 obrázků denně tedy 750 obrázků za 199 USD na měsíc. Cenově se dostáváme téměř na polovinu.

Taktéž fotobanka Fotolia nabízí 750 obrázků za 199 USD na měsíc.

Jenže kdo potřebuje 25 obrázků za den a 750 za měsíc?

Kupovat jednotlivé obrázky se moc nevyplatí.

Pokud jste nuceni koupit si jen několik obrázků v malém rozlišení, nejlépe vychází nakoupit si kredity u Depositphotos nebo u Fotolia. (Jeden malý obrázek = 1 kredit = cca 1 USD) Pro obrázky ve větším rozlišení (Jeden velký obrázek = cca 10 kreditů = cca 10 USD) už se opět vyplatí zřídit si na měsíc předplatné viz. výše a nakoupit si obrázky do zásoby.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotobanky se štítky a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *