Skype virus – Skype se spouští a posílá zprávy

Zbláznil se vám Skype? Sám se spouští a posílá vašim přátelům zprávu “podívejte se na mou fotku …”? Tak to máte počítačový virus.

skype-virus

Přišla mi od kamarádky přes Skype zpráva:

podívejte se na mou fotku http://xxx.xx/JEMcyK?image=IMG058694930350-JPG

Kliknul jsem na to a místo obrázku tam byl zazipovaný soubor a v něm něco. Asi neumí dát na internet obrázek a tak ho zazipovala, pomyslel jsem si. Obrázku jsem se nedočkal, místo toho se zbláznil Skype a začal stejnou zprávu posílat mým přátelům. Když jsem Skype vypnul, tak se sám zaplnul a posílal a posílal.

Počítač jsem nechal prověřit antivirem Microsoft Security Essentials, něco našel, ale Skype se pořád sám do sebe spouštěl a posílal zprávy.

Windows jsou od Microsoftu, Skype patří Microsoftu, Microsoft Security Essentials je taky od Microsoftu a výsledek je, že tenhle virus to nenašlo.

Stáhnul jsem si antivirový program AVG, opět něco málo našel … a Skype si pořád dělal co chtěl.

Na třetí pokus jsem nainstaloval ESET Online Scanner, ten přibližně 5 hodin pracoval, našel podivné soubory typu 123456.exe … a Skype byl uzdravený.

Přátelům ze Skype jsem poslal omluvu a varování, aby na nic podobného neklikali, že je to virus. Prý ten virus krade hesla. Jestli mi ukradl hesla od internetového bankovnictví, tak je mu to na nic, protože všechny platby potvrzuji přes sms.

Počítačové viry nezpůsobují jenom přímé škody, způsobují také ztráty času při odstraňování virů, antivirové programy spotřebovávají část výpočetního výkonu a zpomalují počítače.

Nechci moralizovat. Toho chudáka, co virus vyrobil bych dvě hodiny nechal sbírat odpadky nebo čistit veřejné záchody. Když si to vynásobí desetitisíci lidí, které takto obtěžoval, ono ho to přejde …

Příspěvek byl publikován v rubrice Všelicos se štítky , a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *