Webové stránky pro osobní byznys

Internet je dálnice, po které si můžete dojet pro svoje miliony za to, co milujete. Vaše webové stránky jsou Ferrari, ve kterém si pro svoje miliony jedete.

V tomto článku se dozvíte, jaké hlavní části mají webové stránky, které z vašeho byznysu pomohou udělat zlatý důl a pomohou vám vydělávat peníze 7 dnů v týdnu 24 hodin denně. Více informací je v e-booku zdarma Jak rozjet svůj osobní byznys

Webové stránky pro osobní byznys informují potenciální zákazníky o tom, co milujete a co děláte, získávají kontakty na zákazníky a prodávají.

Stránky mohou a mají být jednoduché až minimalistické. Nejsou tu pro parádu, ale pro byznys.

Podívejte se, jak vypadají stránky vyhledávače Google s jedním políčkem pro text a jedním (dvěma) tlačítkem. Řekli byste, že firma za těmito stránkami vydělává miliardy dolarů?

google

Hlavní části stránek osobního byznysu jsou tyto:

 • Hodnotný obsah
 • Něco o sobě
 • Něco zdarma
 • Kontaktní formulář
 • Tlačítka sociálních sítí
 • Něco za peníze
 • Minimalistický design

Hodnotný obsah

Obsah je to, kvůli čemu návštěvníci přišli na vaše stránky. Chtějí se něco dozvědět, něco naučit, pobavit se … Pokud milujete kočky a všechno kolem koček, je pro vás snadné podělit se o svoje znalosti a poskytnout tak návštěvníkovi hodnotný obsah.

Můžete napsat o tom, jak zvykat kočku na nový domov. Co jí dávat a nedávat k jídlu. Jak s kočkou nejlépe cestovat autem. Co je potřeba, když jedete do zahraničí. Jak kočku mýt a česat. Jaké prostředí jí vytvořit, když čeká koťata. Jak fotografovat kočky … Je tisíc věcí kolem koček, které lidi zajímají … a mohou je najít právě na vašich stránkách.

Něco o sobě

Aby vás lidé brali jako důvěryhodnou osobu, musíte jim pootevřít svou duši a prozradit jim také něco o sobě. Nejjednodušší je říct, co milujete, jaké máte koníčky, jaké máte psy a kočky. Hned je tu záminka k seznámení. Pokud jste veterinář, máte doma deset koček, chodíte s nimi na výstavu a vyhráváte první místa, tak asi kočky milujete jinak, než když máte doma jednu vyhublou a vypelichanou.

Pokud se na to cítíte, můžete si dát na stránky svou fotografii. Proč byste se na to necítili? Děláte práci, kterou milujete, jste odborníci ve svém oboru, vytváříte jedinečnou hodnotu a máte zdravé sebevědomí.

Něco zdarma

To je ten magnet, který přitahuje zákazníky.

Hodnotné informace nemusejí být napsané pouze na vašich stránkách. Můžete je nabídnout v podobě e-booku. Můžete natočit video. Namluvit pohádku o kočkách …

Tím, že něco zabalíte do e-booku a pojmenujete, dáváte najevo, že to má nějakou hodnotu, že to není jenom nějaký text na internetu.

Kontaktní formulář

Formulář se jménem a s e-mailem vám umožňuje udělat první obchod se zákazníkem. Vy mu dáváte něco “zdarma” a on vám dává kontakt na sebe. Získáváte tak možnost nabídnout mu časem své další služby. Třeba služby kočičího hotelu. Nebo mu můžete nabídnout kočky ze svého chovu … až se narodí.

Tlačítka sociálních sítí

Nemusíte utrácet za reklamu a najímat si firmy na SEO (Search Engine Optimization – optimalizace pro vyhledávače). Jak vtipně poznamenal jeden pán, SEO skončilo s koncem mayského kalendáře.

Světem internetu hýbou sociální sítě. Lidé rádi sdílejí myšlenky a pocity. Pokud děláte, co milujete, lidé si toho všimnou. Sami od sebe vás budou sdílet se svými přáteli. Rádi se podělí o hodnotu, kterou vytváříte a posíláte do světa.

Usnadněte lidem, aby vás sdíleli a na své stránky si dejte tlačítka sociálních sítí. Stačí tři hlavní: Facebook, Google plus a Twitter.

Něco za peníze

Je hezké mít internetové stránky s velkou návštěvností, na nich formulář pro získávání kontaktů a posílat e-booky zdarma. Jenže se od začátku bavíme o tom, jak ze svého koníčka udělat byznys a jak se živit tím, co milujeme.

Když je něco zadarmo, tak si toho lidé neváží. Když rozdáváte zadarmo to nejlepší, co umíte, tak si nevážíte sami sebe. A podle toho se pak cítíte.

Proto od začátku směřujeme k okamžiku, kdy na svůj web umístíme něco placeného:

 • zboží a služby
 • e-book
 • placené konzultace
 • video s návodem, jak něco udělat
 • video kurz
 • partnerské odkazy
 • reklamy (blog bez jiného výdělku)

V okamžiku, kdy na web umístíme něco placeného, je na místě informovat o tom lidi, na které už máme kontakty. Proto ty kontakty získáváme. Abychom lidem kromě něčeho zdarma časem mohli nabídnout i něco placeného a nezačínali jsme od nuly se sháněním zákazníků.

Podnikání na internetu má jednu obrovskou výhodu.

Kromě klasického zboží a služeb, například krmiva pro kočky, stříhání koček, můžeme prodávat také takzvané informační produkty, info-produkty, tedy své know-how v podobě e-booků a videí.

Info-produkty jsou tím, co roztočí váš byznys a udělá z něj zlatý důl.

Info-produkty je možné šířit na velkou vzdálenost s minimálními náklady a celé se to dá zautomatizovat.

Na rozdíl od krmiva pro kočky, které musíte poslat poštou, anebo stříhání koček, kdy někdo musí kočku přivést nebo za ní musíte dojet.

Kromě stříhání koček můžete natočit video Jak bezpečně ostříhat kočku a prodávat ho s minimálními náklady za rozumnou cenu zákazníkům, kteří si chtějí kočku ostříhat sami nebo bydlí daleko od vás.

Info-produkty vám umožňují vydělávat 7 dnů v týdnu 24 hodin denně.

I když nemáte nic svého na prodej, můžete najít někoho, kdo něco takového má a zapojit se do jeho partnerského programu. Viz. Kapitola o partnerském programu.

V nejhorším případě je možné na svůj web pověsit reklamu.

Minimalistický design

Všímám si, že světem internetu hýbou sociální sítě a také mobilní zařízení.

Chytré mobily a tablety

Podívejte se, jak vypadají vaše stránky v prohlížeči mobilního telefonu a tabletu.

Myslete na uživatele mobilních zařízení. Flashové animace, video, fotografie ve velkém rozlišení, několika sloupcový design stránek vytvářejí barikádu, přes kterou návštěvník nemusí projít.

Když někdo na mobilu hledá: “kočka si zlomila nohu” a půl hodiny se mu načítá vaše uvítací video s veselými kočičkami, tak jste mu zřejmě nepomohli …

Budiž stránky vašeho osobního byznysu minimalistické a přehledné s hodnotným a hutným obsahem …

To je moje (a vaše) další mantra.

Tento článek je ukázka z e-booku zdarma Jak rozjet svůj osobní byznys

Pokud potřebujete nainstalovat a nastavit WordPress, což je redakční systém, ve kterém jde vše výše uvedené zprovoznit, doporučuji kurz Otakara Líbala Tech Training. Kurz se týká vytvoření webových stánek svépomocí od A do Z. Krok za krokem. Od registrace domény, instalace a nastavení WordPressu až po vytvoření prodejní stránky, vytvoření členské sekce a integraci platby kartou. Úvodní video je o tom, Jak mají vypadat webové stránky v roce 2014.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *