Jak upravit stránku ve WordPressu

Pokud vám někdo (třeba já) nainstaloval WordPress a vy si chcete změnit textík na nějaké stránce, tak si ho jednoduše změňte. Nemusíte čekat, až se admin (teď nemluvím o sobě) probere ze zimního spánku a uráčí se to udělat. A nemusíte ho platit za něco, co hravě zvládnete sami 🙂

Do administrace se přihlásíte na adrese

VašeDoména/wp-admin/

Tedy v mém případě https://osobnibyznys.cz/wp-admin/

Zadejte uživatelské jméno a heslo

wordpress-administrace

Klikněte na Stránky a dostanete se na seznam stránek.

wordpress-upravit-stranku-01

Tam si vyberte stránku, kterou chcete změnit, například Co je to osobní byznys. Klikněte na odkaz a dostanete se do jednoduchého editoru, ve kterém vidíte text své stránky. Editor má dva režimy: Editor a html. Html režim použijete v případě, že se vyznáte v html.

wordpress-upravit-stranku-02

Upravujte jak je libo, podobně jako ve Wordu. Na závěr zmáčkněte tlačítko Aktualizovat, aby se změny uložily.

Pokud nechcete stránku upravit, ale vytvořit novou stránku, tak klikněte na odkaz Vytvořit stránku. Vyplňte název stránky a všechno ostatní je stejné jako byste stránku upravovali. Pokud chcete mít stránku v menu, tak běžte do Vzhled – Menu a stránku přidejte do menu.

A to je všechno 🙂

Pokud potřebujete nainstalovat a nastavit WordPress, doporučuji kurz Otakara Líbala Tech Training. Kurz se týká vytvoření webových stánek svépomocí od A do Z. Krok za krokem. Od registrace domény, instalace a nastavení WordPressu až po vytvoření prodejní stránky, vytvoření členské sekce a integraci platby kartou. Úvodní video je o tom, Jak mají vypadat webové stránky v roce 2014.

2 komentáře u „Jak upravit stránku ve WordPressu

 1. Ahoj, mám dotaz:
  je možné uzpůsobit wordpress tak, že mám skrytou horní lištu menu (to už se mi podařilo nastavit), ale chci upravovat statický text v jednotlivých rubrikách?
  Mám na mysli, že místo stránek navigace na webu probíhá pouze pomocí rubrik, ale při vstupu do rubriky chci mít pod nadpisem statický text, nikoliv příspěvek.

  Jde to technicky provést?

  Díky za odpověď.

  Ondra Dědič

 2. Ahoj Ondro, jestli myslíš to, že vejdu do rubriky eBooky a nahoře je napsané “Jak napsat eBook, eBooky zdarma …” tak to stačí jednoduše vyplnit popis rubriky. Příspěvky – Rubriky – Upravit – Popis. Zřejmě to záleží na použité šabloně, kde se popis ukáže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *