Jak napsat eBook za týden – praktický návod

Zatím jsem napsal dva eBooky. První eBook jsem tvořil tři měsíce, druhý eBook jeden týden (a něco).

eBook psací stroj

Zde je návod Jak napsat eBook za týden:

 1. Tohle je ze všeho nejdůležitější. Vrhněte se na eBook s Paretovým pravidlem. Vaším cílem je napsat 80%ní eBook za 20% času. Zaměřte se na to podstatné pro čtenáře, detaily nechte být. Pokud máte dobrou intuici, přijdou vám během psaní ty správné nápady a nebude to 80%ní eBook, ale 150%ní.
 2. Rozsah eBooku omezte na 10 až 15 stránek, abyste to stihli.
 3. Rozhodněte se, že napsat eBook za týden je vaše priorita a udělejte si na to čas. Nejlepší je začít psát hned ráno.
 4. Aby bylo jasno, váš eBook by měl přinášet řešení problému vašeho zákazníka, jinak jsou to jalové kecy. Napište si osnovu, ať nezapomenete na něco důležitého. Co chcete, aby v eBooku určitě bylo? Napište si hlavní myšlenky. Až budete psát, můžete ztratit přehled a zamotat se v detailech, osnova vás povede.
 5. Pište, pište a pište, nezdržujte se slohem a ani gramatikou. Vaším úkolem je dostat to ze sebe.
 6. Na konec eBooku dejte kontakt na sebe (e-mail) odkaz na svoje webové stránky a výzvu k akci. Například “navštivte moje stránky a dozvíte se víc”.
 7. Pusťte si ve Wordu překlepy a gramatiku a eBook dolaďte (záložka Revize).
 8. Zformátujte text. Nastavte písmo pro hlavní nadpisy, podnadpisy, důležité věci v textu udělejte tučně, citace kurzívou, udělejte funkční internetové odkazy.
 9. Udělejte záhlaví a zápatí. Do záhlaví dejte název eBooku případně i vaše jméno, do zápatí dejte odkaz na vaše stránky.
 10. Pokud máte nějaké tematické obrázky, šup s nimi do eBooku. Nemusíte vymýšlet nějakou vychytanou grafiku. Když dáte na obálku obrázek z fotobanky a převálcujete ho názvem eBooku, nic nepokazíte.
 11. Na začátek dokumentu vložte obsah eBooku (ve Wordu Odkazy – Obsah). Obsah se automaticky vygeneruje z nadpisů včetně čísel stránek. Pokud máte lákavé nadpisy, čtenáře to bude lákat, aby si eBook přečetl celý.
 12. eBook nechte několik dnů uležet. Mezitím ho dejte přečíst několika kamarádům. Akceptujte jejich rozumné připomínky, ale berte je s rezervou, abyste celý eBook nepředělávali.
 13. Dejte pod tento článek do komentářů odkaz na váš eBook, získáte zpětný odkaz a já si rád přečtu váš eBook 🙂

Přiznám se, že jsem eBook díky připomínkám kamarádů ještě několik dnů předělával, takže za týden jsem ho sice napsal, ale do světa šel až tak za 14 dnů.

Pokud chcete eBook napsat opravdu profesionálně a zpeněžit ho, Stáňa Mrázková vám poradí, Jak napsat eBook za 14 dnů a Jak úspěšně prodávat eBook. Na svém eBooku vydělala přes 300tisíc Kč za půl roku (díky masivní podpoře Davida Kirše).

Jako odměnu za dočtení článku až sem si můžete zdarma stáhnout a přečíst můj eBook Jak být úspěšný a plnit si sny. Je to o tom, že nejdůležitější pro úspěch je objevit své poslání a vytvořit si vizi.

Prosím, vložte svou fungující e-mailovou adresu. Přijde vám odkaz ke stažení eBooku.

Přeju vám úspěšný život a splněné sny 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *