Kniha Restart (Jason Fried, David Heinemeier Hansson) – Průvodce podnikatelským minimalismem

Několik svěžích myšlenek z knihy Restart (anglicky Rework)

Kniha Restart (Jason Fried, David Heinemeier Hansson) - Průvodce podnikatelským minimalismem

Poučení z chyb se přeceňuje. Chybami se člověk dozví, co nefunguje. Lepší je poučit se z úspěchu a zopakovat ho.

Plánování je hádání. Rozhodněte se, co budete dělat příští týden, ne příští rok. Zjistěte, co je právě teď nejdůležitější a udělejte to.

Workoholici nejsou žádní hrdinové. Skutečný hrdina je už dávno doma, protože dokázal zvládnout svou práci rychleji.

Chcete udělat další produkt typu “Já to umím taky!” nebo chcete obrátit trh naruby? Neseďte na zadku a nečekejte, až změnu udělá místo vás někdo jiný. Většina úspěšných se vynořila odnikud, a přesto zbořili po desetiletí fungující modely podnikání. Totéž můžete ve svém oboru udělat i vy.

Haste, co vás pálí. Nejjednodušší a přímo se nabízející způsob k vytvoření vynikajícího produktu nebo služby je vymyslet něco, co chcete používat vy sami.

Začněte něco dělat. Nápadů je všude spousta a jsou levné. Prvotní geniální nápad je natolik malou součástí celé firmy, že je téměř zanedbatelný. Skutečnou otázkou je, jak dobře ho realizujete.

Ten správný čas nikdy sám nepřijde. Prostě začněte a vytvářejte svůj projekt snů třeba v noci.

Jsme hrdí nejen na to, co naše produkty umějí, ale i na to, co neumějí. Jsme připraveni část zákazníků ztratit, pokud to znamená, že jiní zákazníci budou naše produkty o to víc milovat. (Vyrábím vzhledově jednoduché internetové stránky a sám takové mám. Pokud je pro vás vzhled důležitější než funkce, jděte ke konkurenci.)

Firma bez jasné cesty k tvorbě zisku není firmou, je to jen koníček.

Méně znamená více. Omezené zdroje vás nutí pracovat jen s tím, co máte. Není zde prostor k plýtvání. A to vás nutí k tvořivosti.

Vždycky máte omezené množství času, prostředků, schopností a úsilí. Plány seškrtejte na polovinu. Lepší je udělat polovinu produktu pořádně než celý produkt polovičatě.

Začněte v epicentru. Pokud si třeba otvíráte stánek s párky v rohlíku, první věc, o kterou se musíte postarat, jsou párky a rohlíky.

Ze začátku nedbejte na detaily. Pevně usaďte základy.

Osekejte vše do takové míry, až vám zůstane opravdu jen to nejdůležitější. Potom osekávejte dál. Přidávat zpět můžete později, bude-li třeba.

Opravdu podstatné je získat zákazníky a vydělat peníze.

Rozdělte problémy na menší a menší části, dokud je nedokážete zvládnout úplně a rychle.

Pokud pouze napodobujete své konkurenty, nemáte důvod existovat.

Přebijte konkurenci učením. Naučte něčemu své publikum a vytvoříte si k němu pouto, jaké pomocí tradičních marketingových technik nikdy nevznikne.

(Na tomhle je založené informační podnikání, nejdřív něco učí zadarmo a pak za peníze.)

Sny o štěstí vzniklém přes noc vyměňte raději za postupný pomalý růst.

Kniha Restart – Průvodce podnikatelským minimalismem je vtipná, inspirující a osvěžující … bez zbytečných řečí jde k jádru věci.

Restart – Jason Fried lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše?

Pokud se zajímáte o problematiku produktivity, time managementu, návyků, mám pro vás dobrou zprávu. Právě začala Škola návyků Pavla Říhy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Knihy a recenze a jeho autorem je kVítek Paroulek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *