WordPress – návody pro podnikatele začátečníky

Návody WordPress pro začátečníkyK tomu, abyste si udělali webové stránky, potřebujete udělat několik věcí. Koupit si doménu, objednat hosting a na hosting nainstalovat redakční systém.

I když doménu si můžete koupit u jedné firmy a hosting u druhé, praktičtější je mít vše u jedné firmy. (Nemusíte nastavovat DNS, vše je v jedné administraci, komunikujete s jednou firmou.)

Jak vybrat doménu se dozvíte v článku Jak vybrat doménu.

Hosting Wedos NoLimit stojí za rok 363Kč (rok 2014) a je možné na něm provozovat 2 domény, což vychází na skvělých 180 Kč na jednu doménu.

Redakční systém používám a doporučuji WordPress. Zejména proto, si můžete sami vkládat články do blogu a upravovat stránky. Další důvody pro WordPress jsou uvedené v článku Proč WordPress.

Když máte objednaný hosting, nadešel čas nainstalovat redakční systém WordPress. Zde je návod Jak nainstalovat WordPress během 2 minut na hosting Wedos.

Čerstvě nainstalovaný WordPress doporučuji zabezpečit proti hackerům pluginem iThemes Security.

Následující návody se již týkají vytváření obsahu stránek a příspěvků: Jak vytvořit menu, stránku, příspěvek, Jak upravit stránku (příspěvek) ve WordPressu, Jak vložit obrázek, Jak vložit odkaz.

“Obsah je král”, řekl kdysi Bill Gates. Nestačí jenom psát, důležité je psát tak, aby to čtenáře bavilo a aby se to líbilo vyhledávačům (Google, Seznam). V článcích Jak napsat úspěšný článek a získat zákazníky a Proč a jak vyplnit description se dozvíte, jak psát úspěšné články a také něco málo o optimalizaci pro vyhledávače (SEO).

Pokud webové stránky zamýšlíte jako podnikatelské s vidinou zisku, doporučuji text Webové stránky pro osobní byznys, tam se dozvíte, jak to udělat, aby stránky fungovaly jako “stroj na peníze” a jaké další nástroje je užitečné používat.

(Zde si dovolím poznámku, že aby stránky fungovaly jako “stroj na peníze”, musíte mít něco hodnotného pro své zákazníky. Webové stránky pak napomohou prodeji toho něčeho.)

Jedním z těchto nástrojů je e-mailing, tedy posílání hromadných e-mailů. Zde je přehled nejpoužívanějších e-mailingových služeb.

Pokud se vydáváte na cestu informačního podnikání a pro své zákazníky chcete mít členskou sekci a používat kampaně, hodí se vám speciální šablona pro WordPress, která se jmenuje MioWeb. (Podobné funkce má i šablona OptimizePress.)

Pro domácí kutily je určený praktický návod Jak upravit šablonu pro WordPress.

Uff, je toho hodně …

Pakliže si chcete vše kolem WordPressu udělat svépomocí, doporučuji koupit si za několik stokorun videokurs Otakara Líbala, který vás tím vším provede krok za krokem. Úvodní video je o tom, Jak mají vypadat webové stránky a co všechno byste si měli do WordPressu nainstalovat, aby to mělo „hlavu a patu“. Kromě vlastních návodů tak vlastně získáváte i osvědčené know-how informačního podnikání.

A pokud vás nějaký WordPress příliš nezajímá, je to pro vás “Španělská vesnice”, raději se chcete věnovat svému milovanému podnikání a na vytvoření stránek si chcete někoho najmout … nabízím vám své služby 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *